Pongo Calling

💜Mezinárodní porota vybrala dokumentární film Pongo volání Tomáše Kratochvíla jako Nejlepší film 2022!
Dokumentární film „Pongo volání“ je příběhem odporu a lásky ze současné Evropy. Štefan Pongo vede ve Velké Británii harmonický rodinný život.
Rasistické poznámky v jeho staré vlasti, České republice, ale proměňují Štefana ve slavného aktivistu sociálních médií. V důsledku toho ale trpí rodinný život a hrozí zhroucení harmonie.
Film na festivalu představili dva z protagonistů Karel Karika a Jozef Miker. Oba působí v Česko-slovenském romském svazu, mezinárodní organizaci založenou hlavním protagonistou filmu Štefan Pongo.
Protože Štefan Pongo zemřel po krátké a vážné nemoci v únoru 2022, bude ocenění věnováno jeho rodině žijící ve Velké Británii.
Jsme velmi hrdí, že inspirativní dílo Štefana Ponga a filmové dílo Tomáše Kratochvíla našlo takové uznání poroty na našem festivalu. Naším cílem je zviditelnit silné romské hlasy a myslíme si, že toto ocenění je nejlepším příspěvkem k tomuto cíli!

Premiéra v Jihlavě 26.10. 2022 na MFDF Ji.hlava a také v Berlíně  zde

JARMARK

V hotelu Volodymyr ÚL připravujeme jarmark na 2.9.2022 a 3.9. bude na stejném místě poděkování formou zpěvu a tance Ústečanům za vřelé přijetí.

Stanovy spolku

Stanovy Československé romské unie z.s. 1.1 Název spolku: Československá romská unie z.s. ​ 1.2 Sídlo je na …

Číst celé